THEY.EA

Logo projektu THEY.EAlogo they.eaEU flag-Erasmus+_vect_POSirr

Realizaci tohoto projektu umožnil grant ze vzdělávacího programu Erasmus+ – Klíčová aktivita 2 – Strategické partnerství v oblasti dalšího vzdělávání. Projekt probíhal po dobu roku a půl – od 1. 8. 2015 do 31. 1. 2017 a jeho cílem bylo  zvýšit povědomí o evropských programech a nástrojích, které mohou pomoci mladým lidem s hledáním práce a začleněním do pracovního trhu.

V rámci tohoto projektu partnerské organizace vytvořily vzdělávací program, který byl následně převeden do formy dvou příruček. První příručka je určena pro mladé lidi hledající zaměstnání a druhá příručka je určena pro instituce pracující s mladými nezaměstnanými, jako například neziskové organizace, školy, pracovní úřady či veřejnou správu.

Vzdělávací program zahrnoval následující témata:

 • právní základ pro evropský prostor vzděláván,
 • pracovní mobilita v EU,
 • evropské nástroje pro uznávání dovedností a kvalifikací,
 • dostupné programy financování a otevřené vzdělávací zdroje.

O existenci první publikace jsme informovali na našich stránkách v sekci “Novinky“. Brožurka je v anglickém jazyce ke stažení níže:

Download (PDF, Neznámý)

V sekci “Novinky” jsme také informovali o skutečnosti, že první publikaci v projektu, tedy, Průvodce pro mladé uchazeče o zaměstnání v Evropě jsme nechali přeložit do českého jazyka, abych obsáhli širší skupinu mladých nezaměstnaných.

Download (PDF, Neznámý)

O existenci druhé publikace jsme rovněž informovali na našich stránkách v sekci “Novinky“. Brožurka je v anglickém jazyce ke stažení níže:

Download (PDF, Neznámý)

O skutečnosti, že byla druhá publikace přeložena a je k dispozici v českém jazyce jsme rovněž informovali v sekci “Novinky

Download (PDF, Neznámý)

Během projektu byly také vytvořeny internetové stránky, které poskytují mladým lidem a institucím aktuální informace o pracovních příležitostech v Evropské unii a kde jsou dostupné i ostatní výstupní materiály projektu.

Cílem projektu bylo vytvořit nástroje, které mladým lidem a pracovníkům s mládeží umožní lepší orientaci v pracovních příležitostech v EU, a tím zvýší zaměstnanost mladých lidí zejména v oblastech zasažených vysokou mírou nezaměstnanosti.

Vedoucím partnerem projektu byla Evropská rozvojová agentura, s.r.o. Další partneři pocházeli z 5 evropských zemí:

 1. Česká republika – Institut pro regionální rozvoj, o.p.s.
 2. Bulharsko – National Association of Municipal Clerks in Bulgaria
 3. Itálie – CNIPA PUGLIA
 4. Španělsko – ONECO CONSULTING SL
 5. Polsko – INSTYTUT DLE ZJEDNOCZONEJ EUROPY

V rámci projektu proběhly tři setkání:

 1. Kick-off meeting v Sofii, Bulharsko (31. 8. – 1. 9. 2015)
 2. Second meeting v Lecce, Itálie (26. – 27. 1. 2016)
 3. Final meeting v Praze, ČR (28. – 30. 11. 2016)

Projekt má své oficiální webové stránky i Facebookový profil