TOGI

LOGOirr erasmus +

Institut pro regionální rozvoj, o.p.s., se v rámci partnerství s rumunskou organizací Asociatia Young Europe Society, bulharskou organizací Presidentski Klub a italskou organizací Comunitá Nuova Onlus zapojil do projektu To Go International!, zkratka TOGI.

Tématem projektu byla mezinárodní spolupráce, občanství EU a řízení projektů s cílem zvýšit povědomí mladých lidí o svých osobních schopnostech a mezinárodní spolupráci obecně.

Hlavní cíle projektu:

  • Poskytnout mladým lidem prostřednictvím různých metod neformálního vzdělávání teoretické a praktické informace o možnostech evropské integrace
  • Předat mladým lidem dovednosti v souvislosti s řízením projektů
  • Prohloubit znalosti mladých o evropském občanství
  • Pomoci zlepšit a prohloubit povědomí mládeže o jejich osobních schopnostech, jejich charakteru a dovednostech
  • Zlepšit jazykové dovednosti mládeže
  • Zvýšit šanci mladých lidí uspět na trhu práce

Cílovou skupinou projektu byli mladí lidé z malých měst (pod 20 000 obyvatel) a z venkovských oblastí. Za Českou republiku se projektu účastnili mladí lidé z okresu Bruntál a Opava. Respektive vybraní studenti ze SOŠ-DCR v Krnově, včetně jednoho vedoucího skupiny.

První částí projektu bylo přípravné setkání, které se uskutečnilo 15. – 18. června 2015 v Praze. Přípravného setkání se účastnilo 8 osob (2 osoby za každého partnera – jeden vedoucí skupiny a jeden mladý člověk). Výměna trvala 2 dny a sloužila jako plánovací návštěva k naplánování všech detailů pro nadcházející výměnu. Celý program přípravného setkání naleznete zde.

Samotná výměna mládeže se konala 2. – 11. září 2015 v Praze. Výměny se účastnilo 22 osob (4 mladí lidé a 1 vedoucí skupiny za každého partnera). Výměna byla zaměřena prakticky (neformální vzdělávání) s cílem zlepšit interpersonální a jazykové dovednosti účastníků. Cílem výměny bylo také získání nových dovedností v rámci řízení projektu a mezinárodní spolupráce, stejně jako získat hlubší znalosti o možnostech občanství a práce v EU.

“Projekt probíhal zábavnou formou prostřednictvím workshopů, které měly za úkol zlepšit a prohloubit vztahy mezi všemi zúčastněnými. Treasure Hunt v centru Prahy, team-buildingové hry, schopnost pracovat ve skupince s ostatními a účinně používat angličtinu, mezinárodní večery, které měly za úkol představit danou zemi formou prezentace typických zvyků, tradic, hudby, stereotypů a ochutnávek toho nejlepšího, co daná země nabízí, to je výčet toho nejlepšího z programu.
Kromě cenných informací jsme si vybudovali i to nejcennější, přátelství mezi sebou. Týden ale uběhl jako voda a přišel čas loučení. Všichni zúčastnění, včetně mě, si projekt náramně užili s optimistickou vyhlídkou do budoucnosti, že těchto projektů bude jenom přibývat.” Uvedl jeden z účastníků projektu TOGI, pan Lukáš Gajdoš ze SOŠ-DCR v Krnově

Více z článku jednoho z účastníků projektu naleznete zde.

Fotografie z projektu:

togi_3 togi_7 Fotografie0652 thumb_P9060192_1024 thumb_P1010070_1024 Togi_2 togi_6 skupina