Alternativní dotační možnosti pro střední školy

Informační středisko Europe Direct Bruntál uspořádalo dne 10. února 2014 seminář na téma alternativních dotačních možností pro střední školy v okrese Bruntál a Opava. Seminář byl zaměřen především na praktické informace o získávání dotačních prostředků z mezinárodních a komunitárních programů, které jsou k dispozici v době nového programovacího období Evropské unie.

Semináře se zúčastnili zástupci čtyř středních škol v okrese Bruntál a Opava, jmenovitě se jednalo o SPgŠ a SZŠ Krnov, SOŠ-DCR Krnov, SOU stavební Opava a Soukromá SŠ PRAKTIK Horní Benešov.

Účastníci semináře byli seznámeni s možnostmi odborných stáží pro své žáky i učitele, získali informace o délkách stáží, financování, přínosu, hodnocení učebních výsledků, administrativě, smlouvách apod. Dále praktické informace – jak naplánovat výjezdy a mnoho dalšího.

Přednášejícími byli: Ing. Martin Pokorný, generální ředitel společnosti ALVIT – inovace a vzdělání, s.r.o.; Tomáš Sikora, koordinátor pro mládež ve společnosti ALVIT – inovace a vzdělání, s.r.o. a PhDr. Jan Hauser, jednatel Evropské rozvojové agentury, s.r.o.

P1010771 (Small)

P1010778

P1010775

P1010766