YOU ARE WELCOME

LOGO evropa-pro-obcany-53f72008ad8d1 logophoto

Institut pro regionální rozvoj, o.p.s. se společně s dalšími 13 partnery z 10 různých zemí zapojil do dalšího projektu s názvem YOU ARE WELCOME. Cílem tohoto projektu je zvrátit proces stigmatizace migrantů, pomoci zúčastněným komunitám překonat stereotypy a vytvářet pravdivější obraz o migrantech a uprchlících.

Prostřednictvím projektových aktivit, zejména v rámci průzkumu „Jak vidíme jeden druhého“, bude účelem zjistit, jakým způsobem vznikají nenávistné projevy a propaganda na základě ekonomických a bezpečnostních obav ve vybraných komunitách a jak přispívají k radikalizaci chování původních, tak i nově příchozích obyvatel. Součástí projektových aktivit budou taktéž vzdělávací a interaktivní semináře.

Vyústěním projektu bude závěrečná konference, na níž by měly být posíleny základy pro pokračující mezikulturní dialog a zvýšení vzájemného porozumění. Odkazem bude aktivní transnacionální síť aktivních mladých lidí, formujících se lídrů organizací, komunit a obcí s cílem aktivně bojovat proti nenávistným tendencím vůči přistěhovalcům a taktéž nástroje, jakou jsou vzdělávací videa a průvodce určené k  podpoře mezikulturního dialogu, porozumění a participaci občanů třetích zemí.

Vedoucím partnerem projektu je: Jugend- & Kulturprojekt e.V. z Německa

Dalšími partnery jsou:

 1. Institut pro regionální rozvoj, o.p.s.
 2. Landeshauptstadt Dresden, Německo
 3. Interessengemeinschaft „13. Februar 1945“ e.V., Německo
 4. Glaser Jakab Emlekalapitvany, Maďarsko
 5. Opstina Kanjiza, Srbsko
 6. Oldham Metropolitan Borough Council, Spojené království
 7. Dimos Serron, Řecko
 8. Otherness project, Dánsko
 9. Interkulturelles Zentrum, Rakousko
 10. Association Civil Centre for Sustainable Development EGRI, Makedonie
 11. Omilos Unesco Serron Ellados, Řecko
 12. Institucia Regionalnych Aktivit Novohradu, Slovensko

Aktuality: