Druhý meeting v projektu YOU ARE WELCOME

Ve dnech 24. – 27. listopadu 2017 se konal druhý meeting partnerských organizací projektu You Are Welcome v řecké Soluni.

Zástupci partnerských organizací z České republiky (Institut pro regionální rozvoj, o.p.s.), Dánska (othernessproject), Bývalé jugoslávské republiky Makedonie (Centrum mezikulturního dialogu (CID), Německa (Jugend- & Kulturprojekt eV Memorare Pacem a město Drážďany), Řecka (Addart Addart a Aristotelova univerzita v Soluni), Maďarska (Gláser Jakab Emlékalapítvány) a Spojeného Královsství (Oldham Metropolitan Borough Council) se sešli 25. listopadu v městské radnici v Soluni a projednali průběh projektu.

Odpoledne se konal mezinárodní seminář “Dialog pro odlišnost” vedený Dr. Ritou Júlií Sebestyén, založený na divadelních metodách které podporovaly sebereflexi a kulturní interakce. Ve večerních hodinách se konala veřejná událost You ARE Welcome v Muzeu římského fóra od 17:00 do 21:00. Pořadatelé akce, Cofix Dimitris Savvaidis a Milos Jovic z AddArt, otevřeli akci s pozdravným projevem a Myrto-Helena Pertsinidiová, Myrele Per, koordinátorka projektu Jugend & Kulturprojekt eV, přivítala všechny hosty a hovořila o projektu a mezinárodní akci v Soluni. Paní Qazi Marzia Babakarkhail hovořila o projektu a veřejné události v arabštině, perštině a urdštině a přivítala všechny účastníky ze Sýrie, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu a dalších arabsky mluvících zemí. Veřejná událost představila fotografickou výstavu “Snít o novém životě” fotografa a filmového režiséra Morteze Jafariho, ilustrační výstavu “Human Right – Human Wrong” – iniciativa organizace Addart Addart, představení ženské skupiny Pleiades – Plejády která zpívala melodie z různých regionů v Evropě a z celého světa, promítání filmu “Škola v pohybu” společnosti Europa Transit a promítání vybraných krátkých animačních filmů o lidských právech od AddArt a TAF (Thessaloniki Animation Festival).

26. listopadu v dopoledních hodinách se zástupci opět sešli v městské radnici Soluni, aby si poslechli přednášku Dr. Rity Júlii Sebestyén a prezentaci workshopu „Můj hrdina“ organizace Addart Addart, jež spolupracovala s uprchlickými dětmi na vytvoření komiksových obrázků superhrdinů, které si děti vymyslely. Odpoledne zástupci navštívili organizaci, jež pomáhá uprchlickým dětem bez doprovodu a poskytuje jim bezpečné ubytování. Na konci dne došlo ke zhodnocení meetingu a proběhlo plánování příštího meetingu v Budapešti.

Příspěvek byl publikován v rubrice O Institutu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.