Promítání filmu Plavba

Informační středisko Europe Direct Bruntál pořádalo dne 19. 12. 2017 od 13:00 hodin veřejné promítání filmu Plavba. V originále The Crossing. Tématem byla migrace a porušování lidských práv.

Promítání se konalo v prostorách informačního střediska Europe Direct Bruntál na adrese Dr. E. Beneše 1873/61, 792 01 Bruntál a přišli na něj dvě osoby.

Více o filmu:

Režie: George Kurian

Země původu: Norsko

Rok výroby: 2015

Stopáž: 55 min.

Popis:

Muzikant Nabíl, novinářka Angela a ajťák Rami uprchli před válkou v Sýrii do Egypta. Situace uprchlíků se zde však den ode dne zhoršuje a hrozí nejhorší – deportace. Skupina přátel volí jediné, velmi riskantní řešení: plavbu do Evropy. V sázce je úplně všechno. Za kormidlem stojí dvacetiletý mladík, který se dost možná ještě nikdy nikam neplavil, jenom se chytá šance vydělat si dost peněz. Plavba trvá sedm dní, kolem dokola jen širé moře a příliš velké vlny. Autentické záběry natočené přímo na lodi umožňují cestu fyzicky prožít spolu s uprchlíky. Jak z toho vyváznou? A co je v Evropě čeká? Dokážou být znovu šťastní? Po několika měsících na novém kontinentě zjišťují, že z bárky, která se může kdykoliv potopit, bohužel ještě nevystoupili…

Film pochází z https://promitejity.cz/