Start Up In Tourism: European Support – kick off meeting

Konstruktivně-kritická diskuse.

Konstruktivně-kritická diskuse.

Ve dnech 12.-13. listopadu proběhlo v malebné obci nízkotatranského podhůří Braväcovo úvodní setkání k projektu SUITES. Zástupci šesti evropských zemí odstartovali tento projekt na podporu podnikání v turistice ustanovením základních tezí, termínů a rozdělěním úkolů. Hlavním cílem projektu SUITES je identifikace a podpora rozvoje nových podnikatelských příležitostí v oboru regionální turistiky.

Programem dvoudenního setkání bylo představení všech partnerských institucí, sestavení detailního časového plánu, rozdělení odpovědnosti za dílčí úkoly mezi jednotlivé partnery, vypracování standardů pro následnou komunikaci a především stanovení jednotné struktury pro první fázi projektu – SWOT analýzy turistiky v zemích zúčastněných partnerů.

Annagloria Buonincontri představuje Ideazione, vedoucího partnera projektu.

Annagloria Buonincontri představuje Ideazione, vedoucího partnera projektu.

Hostitelskou instituci PPP Horehron zastoupila Lucia Vačoková, která si vzala na starosti přípravu celého setkání a shrnutí jeho výsledků. Dále se zúčastnili všichni projektoví partneři, jmenovitě: Institut pro regionální rozvoj, o.p.s (Česká republika), Association of Young Businessmen of the Region of Murcie (Španělsko), Association Heritage and Development (Polsko), District Government of Çeşme (Turecko) a za vedoucí partnery Ideazione (Itálie) celé setkání vedli Annagloria Buonincontri a Enrico Ferrerro. Jejich prostřednictvím došli ostatní partneři ke shodě ve všech bodech programu včetně struktury primárních analýz a dohodli se na termínu dalšího projektového setkání, které stanovili na 25.-26.3. do Prahy.

Kompletní tým projektu SUITES

Kompletní tým projektu SUITES

Součástí projektu je spuštění komplexní webové stránky, která bude vytvořena do května roku 2013. Informace o projektu lze do té doby získat prostřednictvím pravidelného newsletteru (v případě zájmu kontaktujte níže uvedenou osobu).

Více informací poskytne:
Tomáš Vorel, Institut pro regionální rozvoj. Tel. +420 607 711 595, email: tomas.vorel@iregio.org.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestovní ruch, O Institutu se štítky , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.