Zakončení projektu You Are Welcome

Informace o zakončení projektu naleznete zde

Download (PDF, 112KB)

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zakončení projektu You Are Welcome

Úspěšné zakončení mezinárodního projektu VINA

VINA je zkratkou pro Validating Informal and Non-formal Acquired Skills neboli Ověřování získaných informálních a neformálních dovedností a jedná se o evropský spolufinancovaný projekt týkající se ověřování dovedností v oblasti vzdělávání dospělých.

Konsorcium tohoto projektu koordinované italským výzkumným centrem EURO a další partnerské organizace ze Spojeného království (European Learning Network Ltd), České republiky (Evropská rozvojová agentura s.r.o.), Řecka (e-Compass) a Polska (Fundacja Instytut Rownowagi Spoleczno Ekonomicznej) vytvořily databázi a analyzátor pro rozpoznávání příležitostí, určené pro ověřování neformálních a informálních dovedností jednotlivců.

Databáze byla připravena na pomoc uživatelům, kteří hledají informace, projekty, evropské, národní a mezinárodní organizace a nástroje týkající se validace neformálního a informálního vzdělávání. Databáze je dostupná na webových stránkách https://db.vinaproject.eu

Zároveň byl vytvořen “Analyzátor tendence pro rozpoznávání příležitostí” (R.O.T.A.). Tento mechanismus využívá speciální algoritmus a nástroje dostupné v databázi vyhodnocuje podle počtu jejich zobrazení. Výsledky jsou zobrazeny v tabulce a v grafické podobě. Nástroje jsou také rozděleny podle země původu uživatelů, typu zařízení, ze kterého byly nástroje zobrazeny, apod. Analyzátor je dostupný na: https://db.vinaproject.eu/rota-analyzer

Ještě před ukončením dvouletého trvání projektu VINA proběhne v Praze 20. listopadu 2018 ve studentském klubu Celetná seminář pro veřejnost, kde bude celý projekt, společně s jeho výstupy, představen. Účastníci semináře se tedy budou moci s databází i analyzátorem seznámit a zeptat se na cokoliv ohledně jejich fungování a celého projektu obecně.

 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úspěšné zakončení mezinárodního projektu VINA

Třetí meeting projektu YOU ARE WELCOME

Ve dnech 23. – 26. 5. 2018 se uskutečnil již třetí meeting projektu You Are Welcome, tentokrát v Budapešti.

Meeting pořádala maďarská organizace Gláser Jakab Emlékalapítvány. Partneři projektu se zde setkali, aby projednali dosavadní pokrok, zhodnotili vývoj projektu a nastínili další kroky.

S mnoha již realizovanými aktivitami projektu sdíleli partneři průběh jednotlivých aktivit projektu ve svých zemích, výzvy, kterým museli čelit a osvědčené postupy a poskytli zpětnou vazbu o tom, jak si myslí, že vy projekt měl pokračovat ve svých závěrečných fázích. Hlavním cílem akce bylo ověřit současný pokrok projektu a jeho dosavadní vliv na základní cíle projektu, což je například boj proti nenávistným projevům vůči migrantům.

Program setkání byl naplněn různými činnostmi, první den setkání probíhalo v Izraelském kulturním institutu, kde v odpoledních hodinách proběhla i prezentace Amnesty International Maďarsko o minulé a současné situaci uprchlíků a přistěhovalců v Maďarsku.

Dále se partneři projektu setkali se zástupcem maďarského helsinského výboru, kde bylo toto téma zpracováno podrobnějším pohledem, a zároveň se partneři dozvěděli o překážkách, s nimiž se setkávají nevládní organizace a jiné společenské organizace v boji proti nenávistným projevům v Maďarsku .

Během večeře se účastníci meetingu setkali s Amidem, uprchlíkem z Afghánistánu, žijícím v Budapešti, a poslechnout si jeho příběh o příchodu do Budapešti a 8 letech života v Maďarsku.

Druhý den byli partneři projektu pozváni na přednášku a diskusi o dějinách Maďarska a jeho minulých a současných postojích k migrantům a uprchlíkům pod vedením profesora Michaela Millera z Středoevropské univerzity v Budapešti, která se konala v synagoze Teleki tér. Poté místní uprchlická organizace Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület informovala partnery o práci, kterou dělají v Budapešti místně, aby pomohly zmírnit současnou situaci, s níž se uprchlíci v Maďarsku setkávají. Večer se všichni partneři zúčastnili veřejné události “Vítej” v Budapešti, která se skládá z koncertu živé hudby, fyzického divadelního představení a projekce filmu “Občan”, od režiséra Rolanda Vranika.

Celý meeting byl velmi úspěšný a plný zajímavých aktivit. Závěrečný meeting se bude konat v listopadu v německých Drážďanech, ale do té doby čeká všechny partnerské organizace ještě několik aktivit.

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třetí meeting projektu YOU ARE WELCOME

Ukončení činnosti Europe Direct Bruntál

UPOZORNĚNÍ!

Europe Direct Bruntál již neposkytuje informační služby z důvodu ukončení činnosti.

Příčinou je neúspěšné grantové řízení pro výběr partnerů k provozování informačního centra Europe Direct pro období 2018 – 2020. V rámci výzvy č. COMM/PRG/ED/2018-2020.

Europe Direct Bruntál bylo součástí oficiální sítě informačních center Evropské unie, které 1. března 2013 zahájilo a 31. 12. 2017 ukončilo svou činnost. Cílem střediska bylo poskytovat snadný a bezplatný přístup k informacím o Evropské unii obyvatelům okresu Bruntál a Opava.

Nyní se můžete obrátit na nejbližší středisko Europe Direct v Ostravě nebo Olomouci.

Děkujeme za pochopení a dosavadní přízeň,

Tým Europe Direct Bruntál

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ukončení činnosti Europe Direct Bruntál

Newsletter YOU ARE WELCOME 12/2017

V rámci projektu YOU ARE WELCOME probíhá online informační kampaň, jejímž cílem je nejen informovat o projektu, ale také informovat o otázkách migrace, integrace a uprchlické krize.

Tématem prvního čísla newsletteru (10/2017) byly informace o projektu a projektových aktivitách (Facebookový profil, dotazníkové šetření, seminář, kick-off meeting a další). První číslo newsletteru naleznete zde.

Tématem druhého čísla (11/2017) byly informace o migraci a uprchlické krizi v EU a v ČR, stejně jako informace o zrealizovaném semináři YAW v informačním středisku Europe Direct Bruntál. Druhé číslo newsletteru naleznete zde.

Tématem třetího vydání jsou informace o integraci a životě cizinců v České republice, dále o informace o tzv. fake news a hoaxech, Světovém dni migrantů a uprchlíků a druhém setkání v projektu YAW v řecké Soluni atd.

Pokud máte zájem newsletter odebírat, prosím, neváhejte nás kontaktovat na adrese europe.direct@iregio.org.

Newsletter je k dispozici také zde.

Download (PDF, 1.29MB)

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Newsletter YOU ARE WELCOME 12/2017

Vítězové vědomostní soutěže EuropeQUIZ 2017

Europe Direct Bruntál vyhlásilo dne 1. 10. 2017 vědomostní soutěž s názvem EuropeQUIZ 2017.

Soutěž trvala do 30. 11. 2017 a úkolem bylo správně odpovědět na soutěžní otázky s tématikou Evropské unie.

EuropeQUIZ 2017 se zúčastnilo neuvěřitelných 270 osob, z toho 181 osob odpovědělo na otázky správně.

Ze všech správně zodpovězených kvízů byli vylosování tři výherci, kteří obdrží tyto atraktivní ceny:

1. místo: Hana Chmelíková, Bruntál, jenž získává hlavní cenu – čtečka knih PocketBook Basic 2 614

2. místo: Hana Pavelková, Most, jenž získává fitness náramek XIAOMI MI BAND 2

3. Michaela Šímová, Karviná, jenž získává selfie stick s držákem na mobil

Gratulujeme!

Všem ostatním velmi děkujeme za účast v soutěži. Takto velký zájem nás skutečně moc potěšil!

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vítězové vědomostní soutěže EuropeQUIZ 2017

Vítězové výtvarné soutěže Kontury českého eura

Informační středisko Europe Direct Bruntál vyhlásilo dne 1. 9. 2017 výtvarnou soutěž Kontury českého eura, která byla ukončena dne 30. 11. 2017.

Úkolem bylo nakreslit, či jinak výtvarně zpracovat, jak by mohla vypadat zadní strana české euromince.

Cílem soutěže bylo zlepšit informovanost o Evropské měnové unii a zavedení eura v ČR.

Soutěž byla určena především dětem, ale i široké veřejnosti a celkem se do ní zapojilo 82 osob (děti mateřských, žáci základních a studenti středních škol).

Vítězové:

První místo obsadila Jana Hopjanová z Opavy.

Jana za svou sérii tří plastikových návrhů euromincí získává tablet a publikaci TravelBook.

Druhé místo patří Eleně Protivánkové z Kostelce na Hané.

Elena získává selfie tyč, USB flash disk a publikaci TravelBook.

Třetí místo obsadil Přemek Cihlář z Hradce nad Moravicí.

Přemek získává selfie tyč a publikace TravelBook a Poznejte Evropu!.

Ostatní účastníci soutěže byli odměněni cenou útěchy ve formě publikací.

Všem zúčastněným mockrát děkujeme!

Všechny obrázky můžete shlédnout ve fotogalerii k akci.

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vítězové výtvarné soutěže Kontury českého eura

Druhý meeting v projektu YOU ARE WELCOME

Ve dnech 24. – 27. listopadu 2017 se konal druhý meeting partnerských organizací projektu You Are Welcome v řecké Soluni.

Zástupci partnerských organizací z České republiky (Institut pro regionální rozvoj, o.p.s.), Dánska (othernessproject), Bývalé jugoslávské republiky Makedonie (Centrum mezikulturního dialogu (CID), Německa (Jugend- & Kulturprojekt eV Memorare Pacem a město Drážďany), Řecka (Addart Addart a Aristotelova univerzita v Soluni), Maďarska (Gláser Jakab Emlékalapítvány) a Spojeného Královsství (Oldham Metropolitan Borough Council) se sešli 25. listopadu v městské radnici v Soluni a projednali průběh projektu.

Odpoledne se konal mezinárodní seminář “Dialog pro odlišnost” vedený Dr. Ritou Júlií Sebestyén, založený na divadelních metodách které podporovaly sebereflexi a kulturní interakce. Ve večerních hodinách se konala veřejná událost You ARE Welcome v Muzeu římského fóra od 17:00 do 21:00. Pořadatelé akce, Cofix Dimitris Savvaidis a Milos Jovic z AddArt, otevřeli akci s pozdravným projevem a Myrto-Helena Pertsinidiová, Myrele Per, koordinátorka projektu Jugend & Kulturprojekt eV, přivítala všechny hosty a hovořila o projektu a mezinárodní akci v Soluni. Paní Qazi Marzia Babakarkhail hovořila o projektu a veřejné události v arabštině, perštině a urdštině a přivítala všechny účastníky ze Sýrie, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu a dalších arabsky mluvících zemí. Veřejná událost představila fotografickou výstavu “Snít o novém životě” fotografa a filmového režiséra Morteze Jafariho, ilustrační výstavu “Human Right – Human Wrong” – iniciativa organizace Addart Addart, představení ženské skupiny Pleiades – Plejády která zpívala melodie z různých regionů v Evropě a z celého světa, promítání filmu “Škola v pohybu” společnosti Europa Transit a promítání vybraných krátkých animačních filmů o lidských právech od AddArt a TAF (Thessaloniki Animation Festival).

26. listopadu v dopoledních hodinách se zástupci opět sešli v městské radnici Soluni, aby si poslechli přednášku Dr. Rity Júlii Sebestyén a prezentaci workshopu „Můj hrdina“ organizace Addart Addart, jež spolupracovala s uprchlickými dětmi na vytvoření komiksových obrázků superhrdinů, které si děti vymyslely. Odpoledne zástupci navštívili organizaci, jež pomáhá uprchlickým dětem bez doprovodu a poskytuje jim bezpečné ubytování. Na konci dne došlo ke zhodnocení meetingu a proběhlo plánování příštího meetingu v Budapešti.

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Druhý meeting v projektu YOU ARE WELCOME

PF 2018

Vážení klienti, partneři a přátelé,

z celého srdce přejeme příjemné prožití svátků vánočních a úspěšné vkročení do nadcházejícího roku 2018.

Tým Europe Direct Bruntál

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PF 2018

Newsletter YOU ARE WELCOME 11/2017

V rámci projektu YOU ARE WELCOME probíhá online informační kampaň, jejímž cílem je nejen informovat o projektu, ale také informovat o otázkách migrace, integrace a uprchlické krize.

Tématem prvního čísla newsletteru (10/2017) byly informace o projektu a projektových aktivitách (Facebookový profil, dotazníkové šetření, seminář, kick-off meeting a další). První číslo newsletteru naleznete zde.

Tématem druhé čísla jsou informace o migraci a uprchlické krizi v EU a v ČR, stejně jako informace o zrealizovaném semináři YAW v informačním středisku Europe Direct Bruntál.

Pokud máte zájem newsletter odebírat, prosím, neváhejte nás kontaktovat na adrese europe.direct@iregio.org.

Newsletter je k dispozici také zde.

Download (PDF, 1.3MB)

Rubriky: O Institutu | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Newsletter YOU ARE WELCOME 11/2017