Úspěšné zakončení mezinárodního projektu VINA

VINA je zkratkou pro Validating Informal and Non-formal Acquired Skills neboli Ověřování získaných informálních a neformálních dovedností a jedná se o evropský spolufinancovaný projekt týkající se ověřování dovedností v oblasti vzdělávání dospělých.

Konsorcium tohoto projektu koordinované italským výzkumným centrem EURO a další partnerské organizace ze Spojeného království (European Learning Network Ltd), České republiky (Evropská rozvojová agentura s.r.o.), Řecka (e-Compass) a Polska (Fundacja Instytut Rownowagi Spoleczno Ekonomicznej) vytvořily databázi a analyzátor pro rozpoznávání příležitostí, určené pro ověřování neformálních a informálních dovedností jednotlivců.

Databáze byla připravena na pomoc uživatelům, kteří hledají informace, projekty, evropské, národní a mezinárodní organizace a nástroje týkající se validace neformálního a informálního vzdělávání. Databáze je dostupná na webových stránkách https://db.vinaproject.eu

Zároveň byl vytvořen “Analyzátor tendence pro rozpoznávání příležitostí” (R.O.T.A.). Tento mechanismus využívá speciální algoritmus a nástroje dostupné v databázi vyhodnocuje podle počtu jejich zobrazení. Výsledky jsou zobrazeny v tabulce a v grafické podobě. Nástroje jsou také rozděleny podle země původu uživatelů, typu zařízení, ze kterého byly nástroje zobrazeny, apod. Analyzátor je dostupný na: https://db.vinaproject.eu/rota-analyzer

Ještě před ukončením dvouletého trvání projektu VINA proběhne v Praze 20. listopadu 2018 ve studentském klubu Celetná seminář pro veřejnost, kde bude celý projekt, společně s jeho výstupy, představen. Účastníci semináře se tedy budou moci s databází i analyzátorem seznámit a zeptat se na cokoliv ohledně jejich fungování a celého projektu obecně.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.